APIE PRIZAI NAUJIENOS TAISYKLĖS
Egzaminas laikomas internete www.ekonomikosegzaminas.lt
Egzaminas nemokamas.
Data ir laikas 2018 m. kovo 13 d. (antradienis) nuo 11val. iki 13 val. Dalyviai Egzamine gali dalyvauti visi norintys. Dalyviai varžysis skirtingose kategorijose: mokinių, studentų ir piliečių. Egzamino užduotys ir eiga Egzaminą sudarys 29 uždari ir 1 atviras klausimas.
Klausimai bus aktyvūs kovo 13 dieną nuo 11 iki 13 valandos.
Kiekvienas dalyvis egzaminą spręsti gali vieną kartą, sprendimo laikas negali būti ilgesnis nei dvi valandos.
Nacionalinio ekonomikos egzamino užduotis rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas, Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas, Vytauto Didžiojo universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultetas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Verslo vadybos fakultetas, Mykolo Romerio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultetas, Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu, Lietuvos Junior Achievement ir ekonomikos mokytojai - E. Kvederis, D. Vasiliauskas, M. Raudonius.
Kaip dalyvauti egzamine? Užsiregistruokite puslapyje www.ekonomikosegzaminas.lt/registracija. Registruotis galima iš anksto arba prieš pradedant spręsti užduotis. Vertinimas Kiekvienas uždaro tipo klausimas vertinamas 1 tašku. Už neteisingus atsakymus taškai nebus minusuojami.
Iš kiekvienos kategorijos vertintojai atrinks 10 geriausiai atsakiusių į uždaro tipo klausimus, išsprendusių per trumpiausią laiką ir įvertins jų atsakymus į atvirus klausimus.
Laimėtojais bus pripažinti dalyviai, kurie pateiks daugiausiai teisingų atsakymų į uždaro tipo klausimus, tiksliausiai atsakys į atvirą klausimą ir išspręs egzaminą per trumpiausią laiką.
Atviro tipo klausimai bus vertinami atsižvelgiant į atsakymo tikslumą, minčių aiškumą, argumentus.
Egzamino vertinimas ir teisingi atsakymai kiekvienam dalyviui bus išsiųsti asmeniškai kovo 13 dieną, pasibaigus egzaminui. Visi teisingi atsakymai tą pačią dieną bus pateikti svetainėje www.ekonomikosegzaminas.lt
Laimėtojai bus informuoti asmeniškai telefonu arba el. paštu.
Apdovanojimai Konkurso dalyviai varžosi 3 kategorijose:
• Ekonomiškai raštingiausias moksleivis
• Ekonomiškai raštingiausias studentas
• Ekonomiškai raštingiausias pilietis

Laimėtojai bus apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijoje balandžio pradžioje. Kiekvienos kategorijos laimėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais. Aktyviausiai mokyklai bus įteikti vadovėliai „Ekonomika per 31 valandą". Specialius prizus skirs projekto partneriai.
Daugiau informacijos Nacionalinio ekonomikos egzamino puslapyje www.ekonomikosegzaminas.lt.,
Facebook paskyroje „Nacionalinis ekonomikos egzaminas" arba el. paštu klausk@ekonomikosegzaminas.lt